Slan krompir

joci  

član od: 9.11.2006

sporočila: 1

tema odprta - 23. nov 2006 13:50 | ogledi: 10.074 | odgovori: 6

Mi lahko da kdo nasvet, kako pripraviti to prilogo? Nikjer namreč ne najdem recepta.

Lep pozdrav vsem!

joci

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

23. nov 2006 14:02

Joci, olupi krompir (približno 2-3 večja krompirja za eno osebo), razreži na polovico ali na štiri dele, daj v vodo, ki jo malo posoliš. Vode naj bo toliko, da bo krompir v vodi. Daj kuhat. Čez 10 minut probaj z zobotrebcem, če je krompir mehek. Ko je krompir mehek odcedi vodo. Krompir lahko pustiš tak. Po krompirju lahko poliješ segreto maslo. Lahko segreješ mlete ocvirke in poliješ po krompirju. Lahko maščobi dodaš žlico, dve kisle smetane. Lahko tudi potrosiš s sesekljanim peteršiljem. Lahko dodaš blitvo ali špinačo... Dober tek ti želim.

joci  

član od: 9.11.2006

sporočila: 1

23. nov 2006 14:56

Hvala za nasvet, toda to je navaden kuhan krompir, če se ne motim. Na mojih potepanjih po Dalmaciji sem najrajši za prilogo naročal blitvo s slanim krompirjem, toda gotovo ni to samo kuhan krompir v slani vodi...ima nekako drugačen, bolj "slan" okus. joci

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. nov 2006 15:16

joci, dobrodošel na kulinariko. Glede krompirja: to je to kaj je dragička povedala. Okus krompirja je odvisen tudi od sorte, pa nasploh okus jedi je različen : če se potepaš po dalmaciji in lačen prideš v gostilno je en okus, drug pa če sam kuhaš in skos čutiš vonj ( in se morda sprašuješ a bo ratalo ).Drugač, če dvomiš, pobrskaj mal po hrvaških kulinaričnih forumi ( pa boš ugotovil, da dragička ima prav). bodi lepo pozdravljen ežoj

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

23. nov 2006 15:54

Joci, spraševal si za slan krompir. Dragička ti je zelo lepo odgovorila. Vidim pa, da tebe očitno muči blitva s krompirjem. to je pa druga zgodba... Olupljen in narezan krompir daj v slano vodo in kuhaj. Ko cca 10 minut vre, dodaj na rezine narezano blitvo in kuhaj tako dolgo, da bo krompir mehek. Odcedi, dodaj malo strtega česna, dosoli, zalij z olivnim oljem in dobro premešaj. Počakaj kakšno minutko, da se sestavine dobro prepojijo. Če ti je všeč, lahko tudi malo popraš. Blitve daj kar veliko, ker se potem kar nekako izgubi med krompirjem. Če ne boš šparal z dobrim olivnim oljem in boš dovolj posolil, te bo vrglo na morje, boš videl... Pa kakšno fajn ribco si zraven speci... Pa dober tek in dobrodošel med nami! jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti